Блогот на Ема Шимиќ.

Блогот на Ема Шимиќ.

Како се ослободив од проширените вени за седум дена

Објавено од: 23.11.2023 19:51 02.12.2023 |Објавено од: Ема

Здраво на сите! Јас повторно! Би сакал да споделам со вас една многу среќна вест... успеав РЕШЕТЕ ГИ проширените вени дома за само една недела!!!

Ако се сеќавате, напишав пред една година дека имам силни болки во нозете и дека имам проширени вени, а јас ве прашав за совет - како да се ослободам од нив.

И така ги барав и ги пробав сите народни совети и лекови, пробав фиданки од бреза и друго секакви работи, но ништо не ми помогна. Пробав и разни лекови за подобрување на циркулацијата крв, специјални чорапи итн. СЕТО Е СОСТОЈНО БЕСКОРИСНО Воопшто не помага, сето тоа е само глупости.

Сум бил и кај доктори кои воопшто не ми помогнале, наместо тоа ми рекле дека сум дошол кај нив предоцна. Потоа земав слободни денови од работа. Бев во депресија, не знаев што да правам со проширени вени, не знаев како да им ја вратам убавината и здравјето на нозете. Почнав да барам информации за лекувањето на Интернет.

Најдовте решение за проблемот со проширени вени?

Еден ден, додека истражував на интернет, најдов коментар на медицински форум искусен флеболог од Загреб кој вели дека лекувањето на проширени вени често е неефикасно бидејќи традиционалната медицина не ја спречува причината за болеста туку само ги третира симптомите.

Коментарот содржеше линк до новиот гел Varcosin кој имаше многу позитивни коментари. За долго време Барав информации каде можам да го порачам и ја најдов оваа продавница.

Отпрвин не верував во сето ова бидејќи веќе толку многу се рекламираат на телевизија... Но, го најдов само позитивни коментари кои ме натераа да се предомислам и да наредам.

Нарачав Varcosin. Пакетот дојде за околу една недела. Го отворив и прочитав упатство за употреба и почна да го користи.

Кои се резултатите? Дали се лекуваат проширените вени?

Почнав да го користам овој гел следејќи ги упатствата. И што мислите што се случи? Веќе во рок од пет денови пред моите очи почнаа да исчезнуваат отоци и проширени вени!!! Се ослободив од ПРОШИРЕНА ВЕНА!!! Во рок од само пет дена!!!!! Можеш ли да поверуваш??? Не можев да им верувам на очите... моите нозете беа исчистени од зголемени мрежи и скршени капилари, станаа убави и застанаа боли!!!!! Купувањето се исплатеше, не можам да ви кажам колку сум среќен. Последен пат сам дали беше ова среќно пред можеби 20 или повеќе години :)

Сега сум сосема здрава личност. Јас сум дури и благодарен за мојата болест - имам проширени вени научив да го ценам тоа што го имам и да гледам на моите секојдневни проблеми на поинаков начин. бр Не сакам ни да размислувам каква би била да не го открив овој гел. Во мојот живот сега нема ништо места за темни и негативни мисли, но само за позитивни!

Многу ми е драго што се испадна вака. Во исто време кога успеав да се ослободам од зголемените вена, сфатив дека проблемот на повеќето од нас е што мислиме дека не можеме да правиме едноставни работи помош, додека некои комплицирани работи, како операциите, се многу ефикасни. Но, тоа не е вистина. Varcosin содржи природни состојки: екстракт од Hippocastoma aesculus, масло Anthemis nobilis, Масло од лаванда - angustifolia, екстракт од ахил милефолиум, масло од cupressus sempervirens и rosmarinus officinalis масло. Активните компоненти на гелот минуваат низ кожата, го смируваат воспалението, ја намалуваат болката, ја поттикнуваат циркулацијата и освежуваат. Помага при нарушувања на венската циркулација, проширени вени, воспаленија итн отечени вени, контузии, модринки и опуштање на уморни стапала по долго одење или стоење. Проширените вени може да се излечат на едноставен, брз и безбеден начин. Сам влегов во тоа убеден!

Кој се грижи, нарачав на оваа веб-страница. Ова е единствената овластена компанија во нашата земја која продава Varcosin. Што се однесува до доставата, таа се врши по пошта, а плаќањето се врши со готовина при достава. Затоа, сè е безбедно.

Цената на Varcosin гелот сега е намалена, затоа побрзајте и нарачајте веднаш!

Се надевам дека оваа информација ви помогна и дека ќе успеете да ги вратите убавината и здравјето стапала за неколку дена! Со среќа!

Побрзајте да ја нарачате вашата нарачка пред попустот да се пренесе на следниот читател, вашата единствена понуда завршува на:

:

Поволно!
4800 MKD 2400 MKD
4800 ден 3900 ден
7200 ден 4560 ден

Остана уште 84 парчиња

194 коментари
Билјана Везоска

Здраво Ема! Твојата приказна ме маѓепса! Имам проширени вени на нозете. Но, вистинскиот е многу попроблематичен, боли од зглобот до коленото и се чини дека побрзо се заморува. Отидов на лекар и сега би сакал да се обидам да се излечам. Подоцна ќе напишам како беше.

20.11.2023 | Коментар
3
Миа Стојанова

Фала, Ема! Вчера бев во пошта и го зедов пакетот. Сè помина добро. Почнав да го користам овој гел. За пет дена ги чекам резултатите. :)))

20.11.2023 | Коментар
4
Лидија Гогова

Ако сакате да ги одржувате вашите стапала здрави, треба да носите рамни чевли! Варикозните вени ги предизвикува носењето штикли! Сите во Европа и Америка носат рамни чевли и на тој начин го штитат своето здравје!!! А кај нас...штиклите се што е можно поголеми и после оди лекувај проширени вени да носиш најкратко здолниште.

20.11.2023 | Коментар
10
Николија Рендевска

Го користам веќе неколку недели и веќе можам да носам мини здолништа. Штиклите немаат врска со ова.

21.11.2023 | Коментар
7
Ивана Николова

Мојот флеболог ме советуваше да го користам овој гел :)

21.11.2023 | Коментар
5
Нина Димова

Здраво Ема! И јас нарачав и си го чекам пакетот :)

21.11.2023 | Коментар
3
Ана Миленкова

Одлично :) Веќе нарачав. Ги чекам резултатите за неколку дена. Дефинитивно ќе напишам во коментарите што се случи.

21.11.2023 | Коментар
7
Магделена Филева

Ништо ново. Сите знаат за овој гел, мајка ми го користеше пред две години и и ги излечи проширените вени.

22.11.2023 | Коментар
4
Мартина Спасова

Јас живеам во Америка и го користам овој гел веќе пет години! На мојата работа секоја девојка изгледа како холивудска ѕвезда :)))

22.11.2023 | Коментар
5
Марија Тондева

Го користам овој гел веќе три дена... Не можам да опишам колку сум среќен! Ема, ти благодарам многу! Веќе го чувствувам олеснувањето во моите нозе!

22.11.2023 | Коментар
6
Ева Донеска

Поминаа четири дена и веќе гледам резултати! Вените ми се повлекоа. Нозете ми се повторно убави! Јас сум многу задоволна и среќна!

23.11.2023 | Коментар
21
Луна Стојменовска

Го купив, ми се допаѓа! Тој ми помогна веќе по една недела. Воопшто не го очекував ова... За толку малку пари ова е како подарок.

23.11.2023 | Коментар
9
Симона Петроска

Ема, слушнав и за овој производ, да бидам искрен, го купив во странство. Победив проширени вени и ништо не се појави веќе две години. Тоа е одлично! Го препорачувам на сите!

23.11.2023 | Коментар
5
Мимоза Христова

Мојот сопруг е пресреќен. Тој вели дека треба да се пријавам за „Мис на најубавите нозе“. :ДД

23.11.2023 | Коментар
18
Клаудија Стојкова

Овој гел прави чуда. Нарачав токму на оваа страница и не морав да платам ништо однапред. Пакетот пристигна по шест дена. Потребна е само една недела за да се ослободите и заборавите на проширените вени.

27.11.2023 | Коментар
2
Ева Спироска

За една недела ми исчезнаа проширените вени! Шокирана сум! :)))

27.11.2023 | Коментар
47
Атанаско Симеонов

Веќе не ме болат нозете - мазни се и убави :))) Ова е фантастично. Девојки - Искрено го препорачувам овој гел!

28.11.2023 | Коментар
11
Елена Димова

И јас имам слушнато за Varcosin. Тетка ми со неа си ги излечи нозете:)))

28.11.2023 | Коментар
38
Јасна Велеска

Здраво! Гелот е одличен. Болеста исчезна за една недела!

28.11.2023 | Коментар
31
Миропа Јанкова

Креаторот е врвот. Сега моите нозе се убави и здрави!!! И да не заборавиме, пакетот пристигна за четири дена.

29.11.2023 | Коментар
57
Марко Зајков

Здраво дами. Мојата сопруга го купи овој гел и нејзините нозе се преродија! Јас сум многу задоволен од резултатот. Моја препорака!

29.11.2023 | Коментар
5
Васка Ристоска

Ова не е новост. Па, сите веќе зборуваат за овој гел. А оние кои не слушнале за него навистина не се грижат за своето здравје.

30.11.2023 | Коментар
9
Бојана Ангова

Фала за текстот. Ема, честитки. Одам да нарачам.

30.11.2023 | Коментар
16
Валентина Лончар

Токму тоа ми треба! Сите ќе бидат љубоморни на работа.

01.12.2023 | Коментар
21
Сара Јованова

На запад сите го користат овој гел. И тоа многу успешно. Како и секогаш, кај нас сè доаѓа доцна...

01.12.2023 | Коментар
21