Работи без потреба од
срамни медицински терапии
Тоа помогна
28,573 мажите
Препорачано
експерти
Клинички
тестиран

Тоа е простатитис
болест која може да трае долго

Никогаш не знаете како се развива, му штети на вашето здравје и предизвикува еректилна дисфункција, која може да доведе до смрт!

Врз основа на официјалната статистика на СЗО, голем број мажи постари од Имаат 40 години
хроничен простатитис.

Факти:

Експертите истражувале: 85% од мажите над 30 години имаат хронични
простатитис.

Предупредување!

Симптомите на хроничен простатитис тешко може да се забележат.

Главниот симптом на простатитис е отежнато мокрење.

тешко и болно мокрење
чувство на нецелосно мокрење
често мокрење
често мокрење во текот на ноќта
резидуално истекување после мокрење

Направете едноставен тест и
дознајте ја состојбата на вашата простата

Ова се прашања за проценка на симптомите на хроничен простатитис кај мажите
според Индексот на симптоми на хроничен простатитис на Националниот институт за здравје

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9

Дали во изминатата недела сте почувствувале болка и непријатност во следниве области:

Помеѓу ректумот и тестисите (перинеумот)

Тестисите

Врв на пенисот (не е поврзан со мокрење)

Под половината, во пределот на стомакот или на мочниот меур

Следно прашање

Дали во изминатата недела почувствувавте:

Болно или тешко чувство при мокрење?

Болка или непријатност при сексуален однос или после ејакулација?

Следно прашање

Колку често во изминатата недела сте почувствувале болка и непријатност во овие делови од телото:

Следно прашање

Кој од овие бројки ја опишува болката што сте ја почувствувале во изминатата недела?

Следно прашање

Колку често имате инконтиненција на мочниот меур после мокрење:

Следно прашање

Колку често уринирате во период од два часа?

Следно прашање

Колку често не можевте да ги правите работите што вообичаено ги правите поради овие симптоми?

Следно прашање

Колку често сте размислувале за овие симптоми во текот на изминатата недела?

Sljedeće pitanje

Кога би морале да ги искусите овие симптоми до крајот на животот, како би се чувствувале?

Резултати:

Со други зборови, хроничен простатитис
ќе предизвика неповратна импотенција и неплодност.

Уште полошо, се претвора во сериозна и опасна состојба со долго и тешко време за опоравување.

Последици од простатитис
Смртта
Попреченост
Импотенција
Голем број на операции
опструкција на уринарниот тракт
Смртта 15%
Попреченост 5%
Импотенција 50%
Многу операции 30%
често воспаление на мочниот меур
Смртта 10%
Попреченост 5%
Импотенција 75%
Многу операции 10%
Уретрална опструкција
Смртта 10%
Попреченост 5%
Импотенција 5%
Многу операции 80%
Гној во простатата
Смртта 10%
Попреченост 10%
Импотенција 50%
Многу операции 30%
пиелонефритис - воспаление на бубрезите
Смртта 80%
Попреченост 15%
Импотенција 3%
Многу операции 2%
сепса
Смртта 55%
Попреченост 30%
Импотенција 5%
Многу операции 10%

Pro Caps - победа против простатитис во само три чекори!

Интензитетот
на воспаление

Нема професионални капачиња

Со Pro Caps

Намалување на отокот и болката

Активните компоненти на овој производ дејствуваат брзо, ја отстрануваат болката и воспалението на клеточно ниво, мускулните грчеви, згрутчувањето на крвта и ја лекуваат слузокожата.

Нормализација на мокрењето

Активните компоненти се акумулираат во блокираните уринарни патишта. Вашето мокрење ќе биде редовно. Без патувања во тоалет ноќе, без болка и вознемиреност.

Отстранува простатитис

Засегнатите клетки и органи на генитоуринарниот систем се враќаат во нормална функција. Се обновува правилната циркулација на крвта во карлицата. Ќе се врати и сексуалната функција. Резултатот е стабилен.

Нарачајте веднаш!

Зошто експертите препорачуваат Pro Caps?

Кој е најдобриот лек за простатитис?

 • Ги чисти и преуредува вените во карлицата
 • Ги отстранува згрутчувањето на крвта и ја чисти крвта
 • Ја третира мукозната мембрана на урогениталниот систем
 • Го враќа либидото, сексуалниот нагон, повторната ерекција
 • Го зајакнува имунолошкиот систем и целиот
  организам
Работи дури и без непријатни медицински терапии
Тој им помогна на 28.573 мажи
Препорачано од експерти
Клинички
тестиран

Како Pro Caps го потиснува простатитисот?

Воислав Кајевски, уролог, директор на Центарот за урологија

Благодарение на добро балансирана комбинација на лековити растенија, Pro Caps е ефикасен против главните причини за простатитис, како и против неговите симптоми.

Благодарение на неговото антибактериско и антисептично дејство, овој производ ги уништува патогените бактерии и микроорганизми кои предизвикуваат простатитис. Токму Pro Caps ја елиминира главната причина за оваа болест.

Има антиинфламаторни, антиоксидантни и зајакнувачки состојки. Pro Caps обезбедува обновување на микроциркулацијата на ткивото на простатата, и како резултат на тоа, органите ќе бидат здрави и целосно обновени.

Благодарејќи поради диуретичното дејство на Pro Caps, нарушувањата на мокрењето се елиминираат: честото мокрење ноќе исчезнува, волуменот на урината се зголемува. Непријатност, печење и чувството дека мочниот меур не е целосно празен исчезнуваат. Мокрењето станува многу полесно.

Реставрацијата на функцијата на простатата, исто така, ја проширува уретрата која некогаш била тесна, предизвикувајќи воспаление и оток. Вашиот сексуален живот и плодност се подобруваат.

Постари корисници на Pro Caps со проблеми со уринарниот тракт поврзани со хроничен простатитис или аденом на простата подобро ќе го регулира текот на животот.

Употребата на Pro Caps кај пациенти со хроничен простатитис поврзан со сексуални нарушувања има ефикасен ефект. Користењето на целосен курс на Pro Caps ќе спречи тежок развој на простатитис и слични болести.

Индивидуално професионално мислење
за ProCaps

Мирза Пашиќ

Европска асоцијација на уролози

Оливер Станков

Здружение на професори по урологија, 13 годишно искуство

Томислав Јорданов

Фармацевт

Уро-Мед

Центар за
урологија

Нашето здружение ја одобри употребата на Pro Caps. Овој природен производ помага во спречување на операции.
Pro Caps е навистина природен, па ја доби довербата на членовите на нашето здружение. Го препорачуваме за хроничен и акутен простатитис, аденом на простата, нарушувања на сексуалната функција, неплодност и промени поврзани со возраста во генитоуринарниот систем.

Простатата е еден од најважните органи на мажите. Ако имате проблем со простатата, здравјето на вашата машкост ќе почне да опаѓа, ќе имате потешкотии со мокрењето, ќе почнете да страдате од болки и еректилни проблеми, вклучително и импотенција. Вкупниот ефект врз урогениталниот систем е важен. Затоа ги охрабруваме нашите пациенти да користат Pro Caps. Овој производ е препорачан и од Меѓународната уролошка организација.

Научив за Pro Caps на конференција во април 2022 година и оттогаш им го препорачувам на моите пациенти.
Важно е да се разбере дека простатитисот може да се лекува, но повеќето не знаат како да го започнат додека болеста не ги фати, а потоа мора да одат на операција. Pro Caps се разликува од сите други бидејќи работи на клеточно ниво и брзо се интегрира со крвотокот на простатата. Видов позитивен резултат во рок од две недели. Повремено ми се јавува пациент и ми вели дека болката исчезнала. Многу од моите пациенти се откажаа од својот сексуален живот, но по еден месец користење на Pro Caps, нивната мажественост се врати.

Ние сме одговорни за нашите пациенти, затоа препорачуваме докажан производ кој е навистина ефикасен. Понекогаш експертите не се согласуваат со физичката активност што ја имаат лицата со хроничен простатитис, но се согласуваат со изборот на терапија. На такви пациенти им препишуваме Pro Caps.

Нарачајте Pro Caps

Ефективност Pro Caps се рефлектира во состојките од растително потекло.

Семките од тиква, цинкот и витаминот Е се состојки познати по нивните потенцијални здравствени придобивки, како што се зголемување на либидото, зголемување на производството на тестостерон и корисни ефекти врз уринарниот тракт.

Експертите навистина веруваат Pro Caps

3

Меѓународни
признанија

Во 2020 и 2021 година, Pro Caps доби награда за фармакологија во категоријата „Уролошка иновација на годината“ и третман на хроничен простатитис. Во 2021 година, производителите ја добија Државната медицинска награда.

9

5

%

позитивни
критики

Врз основа на резултатите од истражувањето спроведено на 16.547 пациенти од страна на Меѓународната уролошка асоцијација, пациентите ја оценија ефикасноста и безбедноста на овој производ во третманот на хроничен и акутен простатитис.

Неговиот исклучително корисен ефект е докажан со клинички испитувања!

Резултати од клиничките испитувања Pro Caps

Ова се податоци од слепа, рандомизирана, плацебо-контролирана студија.
Анализирана е група од 2678 мажи на возраст од 18-80 години:

Ефекти:

% подобрување

Резултатите

Отстранување на воспаление, оток и болка во препоните и карлицата (намалување на бројот на поплаки за овој симптом)

82%

Отстранување на болка и непријатност при мокрење и ејакулација (намалување на бројот на поплаки за овој симптом)

79%

Подобрување на здравјето на простатата
(врз основа на анализа на течноста на простатата и ултразвук)

86%

Подобрување на ерекцијата, продолжување на сексуалниот однос (врз основа на Меѓународниот индекс на еректилна функција)

78%

Општо подобрување на здравјето, зајакнување на имунолошката функција (врз основа на крвни тестови и имунограм)

87%
Нарачајте Pro Caps

Кориснички прегледи:

Ангел Бунгуров 45

Неодамна ми беше дијагностициран простатитис. Имам 45 години и сакам да живеам нормален живот. Користев Pro Caps, завршив два курса и резултатот беше навистина добар. Болката и грчевите исчезнаа во рок од две недели. Сега станувам да мочам 1-2 пати секоја вечер. Се чувствувам како 8 од 10. Се надевам дека ќе ми ја врати и еректилната функција. Веднаш видов добри резултати, работите се подобруваат, сигурно. Се каам само за една работа, посакувам да го знаев порано.

Мартин Петкоски 49

Имав хроничен простатитис по воениот рок. Беше толку болно и не ни помислував на секс шест месеци. За среќа, имав пријател доктор кој ми препорача капсули Pro Caps. По еден месец бев фит како виолина. Нема болка и мокрењето е нормално. И мојот сексуален живот сега се врати на вистинскиот пат!

Славе Филев 33

Момци, тоа е одличен производ! Решив да го користам за спречување на простатитис. Како резултат на тоа, се чувствувам послаб и посилен. Сега сум посилна и ерекцијата ми е поголема од порано. Сакам да бидам активен. Еве што се случува ако простатата е здрава! Пред ова се чувствував како старец и имам 53 години. Ако сеуште не сте го пробале, ви го препорачувам, сосема е природен, па нема никакви несакани ефекти!

Атанас Стојков 53

Имам хроничен простатитис веќе 10 години и се чувствувам како да сум навикнат на тоа. Со сопругата решивме да имаме дете. Ја проверив мојата сперма и открив дека е речиси неплодна. Квалитетот на спермата не ми е добар. Простатитисот може да предизвика неплодност, ми требаше брз и ефикасен третман. Бев речиси подготвен за операција. За среќа, немаше потреба да се подложам на ова бидејќи имав прочитано за Pro Caps на медицински форум. Го земав и имав два третмани. Сега се чувствувам совршено здрав. Мојот простатитис исчезна и резултатите од тестовите го потврдија тоа, а мојата сопруга забремени. Ви благодарам!

Дали некогаш сте користеле Pro Caps? Споделете го вашето искуство со нас!

Оставете преглед

Како да пиете Pro Caps?

 • Се препорачува една капсула дневно помеѓу оброците.
 • Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.
 • Не се препорачува употреба на производот кај луѓе алергични на која било компонента на производот.

Нашите консултанти ќе препорачаат оптимално времетраење на терапијата врз основа на вашата возраст, фаза на болеста, целокупната физичка состојба и други фактори. Медицинскиот совет е бесплатен.

Советувајте
со нашите консултанти

Поставете ја вашата нарачка Pro Caps СЕГА. Тоа е лесно!

Внесете име и презиме, телефонски број

Доверливо

Нашиот специјалист ќе ве повика и ќе ги потврди деталите за нарачката

Анонимно

Плаќате на рати

Сигурно

Нарачајте веднаш!

Третманот на простатитис не треба да се одложува.

Напредните форми на простатитис доведуваат до неповратна импотенција, инвалидитет и смрт.
Додека го читате ова, граѓаните на Македонија страдаат од простатитис

1 7
мажите

Зошто би го занемариле вашето здравје, среќа и среќно семејство?