Роберт Србиноски, последна година студент при Медицинскиот Факултет - Кирил и Методиј, освои престижна европска награда за медицинска иновација за откривање методи за враќање на видот на која било возраст. Се разбира, оваа добра вест не беше прва точка на нашиот дневен ред!


На конгресот за офталмологија кој оваа година беше одржан во Европа се случи нешто неверојатно. Сите гледачи аплаудираа на оној кој беше на бината 10 минути. Таа личност беше македонскиот студент Роберт Србиноски, кој живееше и студираше во Македонија. Тој предложи да се користи единствена формула.

Роберт Србиноски понуди одлично решение и најголемиот истражувачки центар во Европа ја превзема одговорноста за негова примена. Во развојот на овој лек учествуваа експерти од светски познатите истражувачки центри. Лекот е развиен и денес дава одлични резултати.

Како новиот лек може да го подобри видот на милион луѓе од целиот свет и како може да да го добиете овој лек? Во следното списание ќе ги најдете одговорите на ова и многу други прашања.

Новинар: "Роберт, ти си еден од најпаметните студенти на медицина во светот. Од каде идеата да се направи овој производ?"

Главниот мотив беше следниот: Пред неколку години мојата мајка почна да го губи видот: не помогнаа ниту очилата ниту леќите. Нејзиниот вид почна да се влошува. Датумот за операција беше одреден, но една седмица пред операцијата и беше кажано дека е прогресивно слепа поради недостаток на крв во леќите и задниот дел од очите. Тоа значеше дека операцијата неможе да се направи.

Мојата баба потполно го изгуби видот од истата причина. Тогаш почнав да истражувам за проблемите со очните заболувања и нивно лекување. Бев шокиран кога сфатив дека повеќето лекови во аптеките се бескорисни хемиски соединенија кои ги влошуваат работите. Мојата мајка ги користеше секој ден.

Во последните три години во потполност ја истражував оваа тема. Всушност, производот за кој сите зборуваат сега е создаден во процесот на пишување на мојата нова теза за третман на очни болести.Сфатив дека најдов нешто ново. Но, не мислев дека тоа ќе предизвика толкав интерес од различни институции.

Со што се соочивте во процесот?

Штом се појавија извештаи за мојот третман, веднаш почнав да добивам понуди да го продадам мојот изум. Германците понудија 120.000 евра, Америчка фармацевтска компанија исто така испрати понуди во големи количини. Сега го сменив мобилниот телефон и не користам социјални мрежи бидејќи ме нервираат понуди за производи кои секојдневно се појавуваат на порталите и социјалните мрежи.

Но колку што знам, вие не сте ја продале формулата?

Секако дека не. Можеби изгледа грубо, но јас не го измислив овој производ за да ги направам фармацевстките компании профитабилни. Што ќе се случи ако ја продадам формулата? Тие ќе добијат патентиран производ, ќе забранат да се произведува понатаму и ќе ја зголемат цената на лекот. Млад сум, но не сум наивен. Пациентите во овој случај се неизлечиви. Еден странски доктор ми рече дека еден ваков производ треба да чуни најмалку 3000долари, но кој може да купи за толкава сума?

Мојата цел е луѓето и со мал буџет да можат лесно да си го набавт овој производ и да го вратат својот вид лесно и без да користат други лекови, скапи операции за очи, наочари или леќи...

Значи, кога добив понуда да помогнам во развојот на лекот, веднаш прифатив. Работиме со најдобрите специјалисти во Институтот за Офталмолошки истражувања. Тоа е неверојатно. Моето истражување заврши и мојот производ е потполно спремен за употреба.

За овој лек разговаравме и со докторот за медицина и офталмологија кој е со 35 години искуство, Др - Стојаноски:

Новинар: "Која е суштината на идеата на Роберт? Дали помага во обновување на видот во било која возраст?"

Идеата на Роберт дала нов пристап до лекување на видот дури и кај наследни заболувања, Денес експертите се свесни дека сите лекови можат да помогнат само во раните фази на заболувањето.Покрај тоа, на пациентите им се даваат многу лекови на почетокот, што само го одложува неизбежното. И штом пациентот го загуби видот, веднаш се праќа на операција.

За нив тоа е работа која им овозможува постојано да заработуваат... никој не се обидува засекогаш да ги излкува пациентите

Поцетокот на 2000-та, научниците откриле дека 90% од проблемите со видот се јавуваат само од една причина - недоволно снабдување со крв во очното јаболко, кое ги храни леќите, белките и рожницата со есенцијални материи. Ако ја елиминираме оваа основна причина, можеме речиси целосно да ги елиминираме скапите операции на очите.

Идеата на Роберт помага помага да се регулира протокот на крв во очите. Ова гарантира целосно исчезнување на ризикот од слепило во почетната фаза на болеста. Но, тешко е да се излечат тешките фази кога станува збор за целосно слепило. Затоа, напорите на голем број лекари и медицински експерти беа неопходни за да се развие ефикасен начин за враќање на видот на секој пациент.

Новинар: Но, се верува дека е невозможно повторно да се гледа без операција, особено по 40-тата година од животот...

Тоа не е. Ова е грешка на големите фармацевтски компании кои сакаат да остварат поголем профит. Секој систем на телото може да се обнови, доволно е да се помогнат и елиминираат воспалителните процеси, да се подобри циркулацијата на крвта, да се забрза отстранувањето на мртвите клетки и токсините.

Новинар: А како порано се лекуваа проблемите со видот? Аптеките имаат многу лекови за оваа намена.

Факт е дека постојат многу од овие лекови. Но, овие лекови само ги ублажуваат симптомите, тоа е сè што можат да направат. За кратко време, вашиот вид се влошува. Но, генерално, тие имаат поголема веројатност да имаат негативно влијание врз видот, отколку позитивно. Со ова Роберт е потполно во право. Гледајќи ги медицинските формули во аптеките, секој специјалист ќе разбере дека тие можат да се земат само како последно средство за лекување.

Новинар: „Се смета дека новиот производ помага целосно да го врати видот?"

Главната цел на лекот е да обезбеди проток на крв во окото преку регенерирање на оштетеното ткиво. Една доза е доволна за активирање на повеќе од 930.000 клетки директно вклучени во процесот на враќање на видот во текот на целиот третман. Ова е основниот принцип на лекување.

На оваа тема пристапуваме на необичен начин. Нашиот лек не е само уште еден експеримент на хемиски формули. Тоа е уникатна комбинација од високо концентрирани растителни екстракти. Како резултат на тоа, ефикасен е и сигурен за очи.

1-2 дена после почетокот на лекувањето, вашиот вид почнува да се подбрува. Сликите стануваат појасни, црвенилото и воспалението во окото исчезнуваат. Доаѓа до регулација на келиите и вашиот вид се враќа. Исто така, за разлика од другите лекови, компонентите на O-Caps имаат позитивен ефект врз малите садови на очното јаболко.

O-Caps е додаток во исхраната базиран на бета каротен, витамин Ц, цинк и витамин Е. Цинкот помага во одржување на нормалниот вид и ги штити клетките од оксидативен стрес. Неопходно е да се консумира една капсула помеѓу оброците еднаш до два пати на ден. Треба да се напомене дека производот не е наменет за луѓе кои се преосетливи на состојки, деца, трудници и доилки. Не се препорачува да се користи подолго од три месеци без надзор на лекар. Не треба да се надминуваат препорачаните дневни дози.

Новинар: Дали лекот ќе се продава и во аптеките? Која цена ќе биде?

Знаете, кога стана јасно дека имаме нешто навистина вредно, фармацевтите не нападнаа од сите агли. На Роберт прво му беше понудено да ја продаде својата формула. Не да почнат да произведуваат лекови, туку да го спречат тоа. Различни неефикасни лекови за подобрување на видот заземаат важна место на глобалниот фармацевтски пазар. Овој производ може да направи голема разлика.

На крајот од сето ова, само по еден третман со O Caps, пациентите ќе имаат можност трајно да си го вратат видот, без разлика на возраста. Скапи операции и ласерски операции нема да бидат веќе потребни, никој нема да троши пари на старата медицина.

Аптеките се партнери на фармацевтските компании. И, се разбира, тие не сакаат да слушнат за овој производ. Иако во моментов е единствениот третман за очни болести кој официјално го препорачува Центарот за здравствени науки, со што се спречува појавата на компликации при слепило.

Репортер: "Како да го набавиме ако не се продава во аптеките?"

Покренавме голема рекламна кампања во сите медиуми за да го привлечеме вниманието на луѓето кон овој производ и ветивме дека ќе дадеме 1000 пакувања „О-Капс“ инклузивна.

Затоа, во нашата наградна игра можат да учествуваат сите оние кои сакаат да добијат O-Caps со попуст до 50%. После тоа, нашите квалификувани специјалисти ќе ги контактираат за да објаснат професионално за лекувањето со O-Caps. Без разлика каде живеете, ние можеме да го испорачаме производот насекаде во Макеоднија. Производот го испраќаме по брза пошта директно на вашата адреса.

Секој може да учествува во ова извлекување и да ја добие главната награда: до 50% попуст! Оваа промоција, која ја направивме за Македонија, има за цел да го привлече вниманието на луѓето кон овој производ.


Zvanični obrazac za prijavu

#982 od 1000 od 02.12.2023
За да добиете O-Caps по намалена цена од
За да добиете O-Caps со попуст, внесете го вашето име и телефонски број за контакт во полињата подолу и кликнете на копчето „ИСПРАТИ БАРАЊЕ“
4800 MKD
2400 MKD
* Вашите лични податоци се испратија дирекно кај произведувачите.
КОМЕНТАРИ:
Јане Јанковски

Пет дена се лекувам, гледам многу подобро, видот не ми е заматен! Денеска за прв пат по 15 години издржав цел ден без наочари. Колку е убаво да гледам како нормален човек!

12
Јадранка Симјаноска

Го нарачав лекот за мајка ми. И се покажа дека е многу поефикасен отколку она што го препорачале лекарите. Сега гледа многу подобро.

12
Томе Неделковски

Добро е што имаме толку паметни млади лица. Среќа.

10
Елица Крстеска

Ви благодариме за трудот и информациите. Сега ќе го нарачам.

20
Стојанка Спасовска

Почнав да користам O-Caps пред три недели, имам операција за еден месец. Никогаш не мислев дека лекот навистина може да биде толку добар. Имав глауком, вчера бев на офталмолог. Докторот се збуни, праша што се случи со моите очите. Тој рече дека не слушнал за овој лек. Како резултат на тоа, операцијата сега не е неопходна бидејќи сега се гледам себеси како здрава личност.

8
Aleksandra Trajkovska

Нарачав O-Caps за моите родители. И двајцата велат дека почнуваат да гледаат јасно, а не заматено.

9
Стевка Петреска

Нарачајте. Капсулите пристигнуваат за два дена!

13
Трајче Богоевски

Се надевам дека ќе имам време да купам O-Caps со попуст.

20
Милка Милевска

Одамна престанав да одам на лекар бидејќи веќе не нудеа ништо корисно. Драго ми е што сега можам да нарачам O-Caps по прифатлива цена, многу сум импресионирана од резултатите.

7
Шабан

Ова е чудо, како што споменавме :) И јас нарачав.

11
Нада

Многу е добро што државата поддржува. Добрата вест е добар производ. Се надевам дека ќе успеам да постигнам таков ефективен резултат.

18
Беким

Имав катаракта пред една недела, видот ми е целосно подобрен со овој производ! Благодарам!

16